top of page

ONLINE
DIGITAL SAT
MATEMATİK KURSU

Yüksek puan almanın sırrı burada

Kurs Kapsamı

Eğitim Dili: Türkçe

Eğitim Süresi: 27 saat (Haftada 9 saat - 3 hafta)

Eğitim Ücreti: 2000 TL+KDV(%8) (Peşin)

Kurs Başlangıcı:  4 Mart 2023 - 19 Mart 2023

Kontenjan: 20 kişi

 

Eğitim Konu Başlıkları:

Questions in the Math section represent one of four content domains:

 • Algebra: Measures the ability to analyze, fluently solve, and create linear equations and inequalities as well as analyze and fluently solve equations and systems of equations using multiple techniques.

 • Advanced Math: Measures skills and knowledge central for progression to more advanced math courses, including demonstrating an understanding of absolute value, quadratic, exponential, polynomial, rational, radical, and other nonlinear equations.

 • Problem-Solving and Data Analysis: Measures the ability to apply quantitative reasoning about ratios, rates, and proportional relationships; understand and apply unit rate; and analyze and interpret one- and two-variable data.

 • Geometry and Trigonometry: Measures the ability to solve problems that focus on area and volume; angles, triangles, and trigonometry; and circles. 

SAT Nedir?

SAT (Scholastic Aptitude Test-Skolastik Yetenek Testi), Amerika merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan College Board tarafından Amerika’daki üniversitelere girişte hem Amerikan vatandaşlarının hem de uluslararası öğrencilerin üniversitelere yerleşimini sağlayan bir sınavdır. Tüm dünyada yüzlerce ülkede yapılan SAT sınavı, sadece Amerika'da değil birçok ülkede tanınan uluslararası bir sınavdır. 

DIGITAL SAT Nedir?

2023 Mart itibari ile Amerika dışındaki ülkelerde ve 2024 Mart itibari ile de Amerika'da laptop veya tablet ile Bluebook adlı yazılım üzerinden SAT Sınav Merkezlerinde yine Gözetmen denetiminde yapılacak online bir sınavdır.  2023 yılında yılda 7 kez 11 Mart, 6 Mayıs, 3 Haziran, Ağustos, Ekim, Kasım, Aralık aylarında Cumartesi günleri yapılması planlanmaktadır.

Dijital SAT Sınav Formatı

 • Sınava tamamen şarj edilmiş Bluebook yüklü kendi (Windows veya Apple) laptop veya tabletinizi getirebilir veya sınava gireceğiniz okuldan ödünç isteyebilirsiniz. Ek olarak klavye, fare veya işaretleyici de getirebilirsiniz.

 • Sınava gelirken yanınızda renkli veya renksiz istenen sayıda tükenmez veya kurşun kalem getirmelisiniz. Gerekli sayıda boş kağıtlar okul yönetimi tarafından sağlanacaktır. 

 • Matematik sınavının tamamında -okul tarafından onaylanmış- kendi hesap makinenizi veya Bluebook programındaki yerleşik hesap makinasını kullanabilirsiniz.

 • Sınav ekranında saat olacaktır. İsterseniz gizleyebilirsiniz (tabi isterseniz yine aktif edebilirsiniz) ama son 5 dakika otomatik olarak gözükecektir. 

 • Sınava herkesin aynı anda başlayıp bitirmesi gerekmemektedir. Belli bir saat aralığında sınava başlayabilirsiniz.

 • Modül 1, kolay, orta ve zor seviyede olacak ama adaptif değildir. Ancak Modül 2 adaptiftir; yani sorular kolay orta ve zor seviyeden verdiğiniz cevap süresi ve doğru yanıtlamanız vb kriterlere göre değişkenlik arzedecektir. Bu yöntem ilk defa uygulanacağı için tam net bilgimiz yoktur.

 • Yanlış verdiğiniz cevaplar doğru sayısını etkilemez.

 • Sınav soruları, öğrencilerin erişimine açılmayacaktır. Öğrenciler, kaç soruyu doğru veya yanlış yaptıklarını asla öğrenemeyeceklerdir. Bu bağlamda öğrenciler, puanlarının nasıl belirlendiğini tam olarak bilemeyeceklerdir.

 • Ortak bilgiye dayalı soru setleri olmayacaktır. Her sorunun soru kökü ayrı olacaktır. Yani belirli bir senaryoya veya diyagrama dayalı soru grupları olmayacak, her soru ayrı ayrı olacaktır.

 • Özellike problem sorularının (word problems) metinleri daha kısa olacaktır.

 • Öğrenci tarafından üretilen yanıtlar, negatif değerli de olabilecektir. Bu durumda cevap hanesinin 6 rakamlı olmalı beklenmektedir. Pozitif için beş yer olacak "1.567" gibi ve "-1.567" gibi negatif sayılar için de altı yer.

Dijital SAT Konuları ve İçeriği

Sınavın iki ana konu başlığı vardır:

i)Reading-Writing

ii)Math.

Digital SAT, her iki başlıkta temel seviye Module-1 ve ileri seviye Module-2'den oluşur.

Dijital SAT Sınav Sırası:

Reading-Writing Module-1 (27 Soru ve 32 dakika)

Reading-Writing Module-2 (27 Soru ve 32 dakika)

10 dk ara

Math Module-1 (22 Soru ve 35 dakika)

Math Module-2 (22 Soru ve 35 dakika)

Toplam soru sayısı: 98 ve toplam sınav süresi: 134 dakika (2 saat 14 dakika)

Dikkat! Matematik sorularından rastgele 2 soru puanlamaya girmeyecektir. Soruların %75'si A,B,C,D şeklinde 4 şıklı çoktan seçemeli ve %25'si açık-uçlu soru (yani 6 veya 7'si) olacaktır.

Dijital SAT Puanı (Score)

Reading-Writing: 200-800

Math: 200-800

Toplamda minimum 400 puan ile maksimum 1600 puan.

Sadece SAT Sınavını Kabul eden Üniversiter (Türkiye)

-ODTÜ

-İTÜ

-Boğaziçi 

-YTÜ

-Hacettepe

-Bilkent

-Koç

-Sabancı

Türkiye'de diğer üniversitelerin hemen hemen hepsi SAT sınavını kabul etmektedir.

bottom of page